O nás

Státní korporace ROSATOM sdružuje více než 250 podniků a vědeckých a výzkumných institucí působících v oblasti využití jaderné energie. Její součástí je také světově jedinečná flotila atomových ledoborců. ROSATOM je jedinou společností na světě s kompletním jaderným energetickým cyklem a vedoucí pozicí na světovém trhu jaderných technologii.

Vedoucí postavení ROSATOM ve světě:
1. místo ve výstavbě nových jaderných elektráren
1. místo v obohacování
2. místo v zásobách uranu
2. místo ve výkonu instalovaných jaderných elektráren
3. místo na světovém trhu s jaderným palivem

Rosatom Central Europe s.r.o. (RACE), dceřiná společnost firmy Rusatom International Network (RAIN), byla založena v květnu 2014. Jejím hlavním úkolem je poskytovat podporu aktivitám státní korporaci ROSATOM a jejím přidruženým společnostem na mezinárodních trzích, vyhledávat obchodní příležitosti, propagovat výrobky a služby ruského jaderného průmyslu, pomáhat navazovat úspěšná obchodní spojení, poskytovat marketingovou a PR podporu společnostem korporace ROSATOM a poskytovat další servis v oblasti mezinárodního obchodu na základě zadání korporace a jejích útvarů.

Zprávy & Oznámení

01.13.2017
Poprvé v historii arktické navigace uskutečnil atomový ledoborec Rosatomflotu „50 let vítězství" nejpozdnější tranzitní plavbu

Poprvé v historii arktické navigace atomový ledoborec „50 let vítězství" úspěšně provedl nejpozdnější tranzitní převedení konvoje tří lodí s různými technickými vlastnostmi. Přechod od Beringova průlivu do Obského zálivu trval celkem dva týdny.

12.29.2016
Nigérie a Rusko realizovaly zasedání Společného koordinačního výboru v rámci Dohody o spolupráci v oblasti mírového využití jaderné energie
12.21.2016
Rosatom podepsal dohodu o zahájení vzdělávání zahraničních studentů v anglickém jazyce

Jaderná energetika v médiích

11.23.2016
Do Ruska dorazila zelená. Rosatom roztočí větrné turbíny
Do konce letošního roku vybere ruská státní energetická společnost Rosatom zahraničního technologického partnera, s nímž postaví tři větrné parky v Rusku.
11.23.2016
Hyperrychlost pro super spolehlivost