O nás

Státní korporace ROSATOM sdružuje více než 250 podniků a vědeckých a výzkumných institucí působících v oblasti využití jaderné energie. Její součástí je také světově jedinečná flotila atomových ledoborců. ROSATOM je jedinou společností na světě s kompletním jaderným energetickým cyklem a vedoucí pozicí na světovém trhu jaderných technologii.

Vedoucí postavení ROSATOM ve světě:
1. místo ve výstavbě nových jaderných elektráren
1. místo v obohacování
2. místo v zásobách uranu
2. místo ve výkonu instalovaných jaderných elektráren
3. místo na světovém trhu s jaderným palivem

Rosatom Central Europe s.r.o. (RACE), dceřiná společnost firmy Rusatom International Network (RAIN), byla založena v květnu 2014. Jejím hlavním úkolem je poskytovat podporu aktivitám státní korporaci ROSATOM a jejím přidruženým společnostem na mezinárodních trzích, vyhledávat obchodní příležitosti, propagovat výrobky a služby ruského jaderného průmyslu, pomáhat navazovat úspěšná obchodní spojení, poskytovat marketingovou a PR podporu společnostem korporace ROSATOM a poskytovat další servis v oblasti mezinárodního obchodu na základě zadání korporace a jejích útvarů.

Zprávy & Oznámení

07.27.2016
ZPA Pečky dodala komponenty do čínské JE Tianwan
Společnost ZPA Pečky 13. července 2016 vyexpedovala 8 dmychadel do primárního okruhu třetího bloku Tianwanské jaderné elektrárny v Číně.
07.27.2016
TVEL podepsal první kontrakt na dodávku paliva TVS-KVADRAT do USA

Jaderná energetika v médiích

07.29.2016
Jaderka za severním polárním kruhem

V rámci červnové studijní cesty na poloostrov Kola v ruské Murmanské oblasti za severním polárním kruhem jsme navštívili i Kolskou jadernou elektrárnu (KAES), která leží necelých 200 kilometrů jižně od centra Murmansku, na břehu jezera Imandra.

07.27.2016
Členky dětského hudebního sboru Carmína se účastní projektu NUCLEARKIDS 2016
07.27.2016
Češi jsou nám v jaderné energetice nejbližší, dodávají nám za miliardy, říká Titov z Rosatomu (Hospodářské noviny)
07.27.2016
Aleš John popisuje cestu do Ruska: U nás chodíme kolem výstavby nových bloků v Dukovanech jako kolem velikonoční kraslice, zatímco tam...
07.13.2016
Češi jsou nám v jaderné energetice nejbližší, dodávají nám za miliardy, říká Titov z Rosatomu